- Пн - Нд: 8:00 - 20:00
Ендопротезування кульшового суглоба – це часткова (полюсна) або повна (тотальна) заміна компонентів тазостегнового суглоба. Часто заміна суглоба є єдиною можливістю усунення болю і приведення суглоба в нормальний робочий стан.
В кінці 60-х років минулого століття британським ортопедом Джоном Чарнлі був винайдений протез тазостегнового суглоба і розроблені основні принципи операції. Таким протезом користуються досі. Застосування нових більш якісних матеріалів для заміни тазабедренного суглоба, що володіють високою міцністю і зносостійкістю, дало можливість значно подовжити термін експлуатації ендопротеза.
Заміна кульшового суглобу проводиться в Миколаєві, Кропивницькому, Одесі, Херсоні по таким показаниям:
Найчастіше причиною порушення нормального функціонування тазостегнового суглоба є:
Протипоказання до ендопротезування кульшового суглоба:
Однак пацієнтам рекомендуються спочатку не хірургічні види лікування. І тільки в тому випадку, коли заміна суглоба стає єдиним способом одужання, хворому пропонується операція із заміни тазостегнового суглоба в Україні: в Миколаєві, Кропивницькому, Одесі, Херсоні.
Ціни на ендопротезування кульшового суглоба:
Вартість кульшового ендопротеза починається з 1800 дол., підбирається в індивідуальному порядку лікарем, щоб дізнатися вартість звертайтесь за телефоном та записуйтесь на безкоштовні консультації +380506459319
Країна-виробник | Ціни* |
Ендопротез (виробництво Індія) | по запиту +38 (050) 645 93 19 |
Ендопротез (виробництво Франція, Китай, Motus) | по запиту +38 (050) 645 93 19 |
Ендопротез (виробництво Італія, Limma) | по запиту +38 (050) 645 93 19 |
Ендопротез (виробництво Швейцарія, Matis) | по запиту +38 (050) 645 93 19 |
Ендопротез (виробництво США, Німеччина, Smits&Nephew) | по запиту +38 (050) 645 93 19 |
*ВАЖЛИВО! Вище зазначені ціни не є фіксованими і вказані орієнтовно! Пацієнт при придбанні ендопротеза спілкується безпосередньо з представниками фірм.
Необхідні медикаменти на операцію і післяопераційний період купуються пацієнтом самостійно, приблизна вартість заміни кульшового суглоба – від 15 тис. грн. до 18 тис. грн.
Перед операцією протезування кульшового суглоба пацієнту необхідно пройти ряд досліджень. Лікар призначає визначення групи і резус-фактора крові, RW, загальний аналіз крові, сечі, біохімічний аналіз крові, цукор крові, коагулограму. Для функціональної діагностики проводиться УЗД, рентген тазостегнового суглоба (досліджують кісткові поверхні вертлюжної западини, голівки стегнової кістки, суглобову порожнину, наявність синовіальної рідини, кріплення зв’язок). При наявних показаннях необхідно зробити МРТ або КТ, з їх допомогою лікар чіткіше оглядає анатомічні структури тазостегнового суглоба і його зміни.
Якщо у пацієнта виявлені хронічні захворювання, які можуть вплинути на операційний або післяопераційний період, призначаються консультації суміжних фахівців (кардіолога, ендокринолога, терапевта, судинного хірурга).
Підготовка до заміни кульшового суглобу в Миколаєві, Кропивницькому, Одесі, Херсоні відбувається так:
Залежно від способу кріплення розрізняють цементні (ендопротез кріпиться за допомогою медичного кісткового цементу) і безцементні імпланти (кістка вростає в поверхню ендопротеза). Рекомендований ендопротез з механічною фіксацією (безцементний), складається з титану і металокераміки. Гарантує високу надійність і мінімальний знос. Безцементний імплант дозволяє робити МРТ, інертний до впливу магніту. Цементне ендопротезування проводитися при заміні колінних суглобів і має незначні показання при заміні тазостегнових суглобів.
Пацієнта госпіталізують і готують до операції із заміни тазостегнового суглоба в Україні. Вранці в операційний день хворому забороняється приймати їжу і напої. Ендопротезування кульшового суглоба в Україні проводиться двома бригадами лікарів – операційної та анестезіологічної.
До складу операційної бригади входять:
Бригада анестезіологів складається з лікаря і медсестри.
Операція по заміні тазостегнового суглоба в стандартних ситуаціях триває близько 1 години.
Операція передбачає послідовність дій:
Прооперованого переводять для спостереження на кілька годин у відділення реанімації. Ще протягом 2-3 днів хворому вводять антибіотики, болезаспокійливі і перешкоджають згортанню крові препарати.З метою зменшення застою венозної крові в ногах пацієнту роблять пов’язки еластичним бинтом на обидві нижні кінцівки. Для протезування кульшового суглоба приймаємо пацієнтів з Кропивницького, Одеси, Херсона та Миколаєва.
Дуже рідко після ендопротезування можливі ускладнення, при виникненні яких необхідно терміново звернутися до оперує лікаря.
Тривожні ознаки після протезування кульшового суглобу:
Вже на першу добу після ендопротезування кульшового суглобу дозволяється перебувати в ліжку в сидячому положенні, робити вправи для м’язів нижніх кінцівок і дихальну гімнастику. Деяким пацієнтам дозволяється ходити з допомогою інструктора, використовуючи манеж або милиці. Шви розсмоктуються самі через 3 тижні (вже вдома). Після виписки з лікарні необхідно дотримуватися всіх рекомендацій хірурга.
Де роблять ендопротезування кульшового суглоба? Звертайтеся до лікаря-травматолога Алеексееву Миколі Івановичу, який надасть вам кваліфіковану допомогу.
Призначити таку операцію може тільки лікар ортопед-травматолог після огляду і необхідної діагностики. Алексєєв Микола Іванович - головний експерт Миколаївської області за спеціальністю «Ортопедія і травматологія» - проводить консультації та операції в одній з кращих клінік м. Миколаїв.
Вартість самого ендопротеза залежить від його виду і виробника. Також індивідуальними будуть витрати на необхідні обстеження і медикаменти. Більше інформації тут.
Операція проводиться під анестезією і триває 1 годину. Детальніше про показання та проведення операції можна дізнатися тут.
Тривалість реабілітації після заміни тазостегнового суглоба залежить від стану організму пацієнта в цілому. Після виписки з лікарні необхідно строго дотримуватися рекомендацій лікаря.
Лікар, що проводить лікування, призначає необхідні аналізи крові, УЗД та рентген кульшового суглоба. Також, якщо будуть покази, потрібно буде зробити комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію. Детальніше тут.