Лікування захворювань

приймає обласний травматолог,
головний експерт Миколаївської області

по спеціальності “Ортопедія і травматологія”

Ніхто не знає, звідки беруться хвороби. Але все-таки вони існують і роблять наше життя неповноцінною. Хворіти ніхто не любить. Але якщо вже так вийшло, що Ви захворіли, то необхідно вжити всіх необхідних для одужання заходи.

Ендопротезування при артрозі

Захворювання суглобів і їх лікування

Якщо раніше скарги на болі в ногах були переважно у літніх людей, то останнім часом – епоху комп’ютеризації та прогресу, на цю недугу страждають люди більш молодого віку. Причина цього криється в малорухливому способі життя, неправильне харчування, погану екологію і, як наслідок, слабкому імунітеті.

Найчастіше, коли болить будь-якої суглоб зрідка або хрумтить коліно, ми не звертаємо на це уваги. А йдемо до лікаря тільки в тому випадку, коли біль стає нестерпним або не можемо переміщатися. А варто було б ставитися до свого здоров’я більш уважно і відвідувати лікаря при перших же симптомах. Адже, чим раніше встановлено діагноз, тим легше недуга подається лікуванню.

Захворювання суглобів є актуальною проблемою медицини на сьогоднішній день. Здорові суглоби можуть забезпечити достатню фізичну активність і продовжити час працездатності хворого. Захворювання суглобів відрізняються один від одного своєю етіологією, формою протікання і стадією розвитку, тому і тактика лікування теж різна, підбирається лікарем індивідуально.

Хвороби суглобів

Найбільш поширеними захворюваннями суглобів є артрити і артрози.

Артрит характеризується наявністю запалення в суглобі, викликаного інфекціями і будь-якими іншими причинами. Виявляється больовими відчуттями, ранкової скутістю в рухах, збільшенням розмірів суглоба, зміною його форми, наявністю почервоніння над суглобом і підвищенням температури тіла.

Розрізняють мляво поточний і повільно розвивається хронічний артрит і раптово виникає гострий, що супроводжується сильним болем.

Артроз – руйнування хрящової прошарку суглоба. Причин виникнення цього захворювання дуже багато. Ось деякі з них:

  • раніше перенесені травми;
  • вік;
  • надлишкова маса тіла;
  • генетика.

Лікування захворювань суглобів

Починають лікування суглобів з більш простих методів, поступово переходячи до більш складним. Перш за все, знижують фактори, що погіршують стан хворого. Якщо є зайві кілограми, то їх рекомендується зняти. Також необхідно знизити фізичне навантаження, замінивши заняття легкою і важкою атлетикою плаванням і катанням на лижах.

Хворому призначають медикаментозне лікування. Виписують нестероїдні протизапальні засоби, які добре знімають набряклість, біль в суглобах і інші неприємні відчуття. Якщо потрібно, то лікуючий лікар призначає гормональні препарати. У комплексі також добре допомагають біологічна терапія, фізіотерапія і гомеопатія.

В кінцевому підсумку, якщо всі вищезгадані заходи не допомагають, то проводиться оперативне лікування. Вивчивши історію хвороби хворого і з огляду на всі інші чинники, лікар ортопед-травматолог призначає артроскопический дебрідмент, остеотомії або ендопротезування. Після заміни суглоба імплантатом його рухливість повністю відновлюється, і людина швидко повертається до звичного способу життя.

Лікування дисплазії кульшових суглобів у дорослих
У переважній більшості випадків дисплазія зустрічається у новонароджених дітей, але з різних причин дисплазі
Лікування асептичного некрозу колінного суглоба
Асептичний некроз колінного суглоба – важке захворювання, викликане порушенням структури кістково
Лікування артриту
Артрит – це захворювання, при якому в силу певних причин в суглобі відбувається патологічний процес: тоншає
Лікування остеоартрозу
Артроз колінного суглоба (гонартроз) – це захворювання суглоба, при якому відбувається поступове руйнування
Лікування остеопорозу
З такою недугою, як остеопороз, люди зустрічаються найчастіше у віці після 50 років. Підступність цього захворюва