Лікування суглобів

приймає лікар вищої категорії
по спеціальності "Ортопедія і травматологія"

Ніхто не знає, звідки беруться хвороби. Але все-таки вони існують і роблять наше життя неповноцінною. Хворіти ніхто не любить. Але якщо вже так вийшло, що Ви захворіли, то необхідно вжити всіх необхідних для лікування суглобів.

Ендопротезування при артрозі

Лікування коксартрозу тазостегнового суглоба
Артроз тазостегнового суглоба (коксартроз) – це поразка суглобового хряща у тазостегновому суглобі, прогрес
Асептичний некроз голівки стегнової кістки (АНГСК)
Що таке асептичний некроз та в кого його лікувати в Україні? Асептичний (аваскулярний) некроз – складне
Лікування дисплазії кульшових суглобів у дорослих
У переважній більшості випадків дисплазія зустрічається у новонароджених дітей, але з різних причин дисплазі
Лікування асептичного некрозу колінного суглоба
Асептичний некроз колінного суглоба – важке захворювання, викликане порушенням структури кістково
Лікування артриту
Серед захворювань суглобів артрит зустрічається у жінок та чоловіків після 30 років.
Лікування остеоартрозу
Артроз колінного суглоба (гонартроз) – це захворювання суглоба, при якому відбувається поступове руйнування
Лікування остеопорозу
З такою недугою, як остеопороз, люди зустрічаються найчастіше у віці після 50 років. Підступність цього захворюва

Якщо раніше скарги на болі в ногах були переважно у літніх людей, то останнім часом – епоху комп’ютеризації та прогресу, на цю недугу страждають люди більш молодого віку. Причина цього криється в малорухливому способі життя, неправильне харчування, погану екологію і, як наслідок, слабкому імунітеті.

Найчастіше, коли болить будь-якої суглоб зрідка або хрумтить коліно, ми не звертаємо на це уваги. А йдемо до лікаря тільки в тому випадку, коли біль стає нестерпним або не можемо переміщатися. А варто було б ставитися до свого здоров’я більш уважно і відвідувати лікаря при перших же симптомах. Адже, чим раніше встановлено діагноз, тим легше недуга подається лікуванню.

Захворювання суглобів є актуальною проблемою медицини на сьогоднішній день. Здорові суглоби можуть забезпечити достатню фізичну активність і продовжити час працездатності хворого. Захворювання суглобів відрізняються один від одного своєю етіологією, формою протікання і стадією розвитку, тому і тактика лікування теж різна, підбирається лікарем індивідуально.

Які бувають захворювання суглобів і їх лікування?

Найбільш поширеними захворюваннями суглобів є артрити і артрози.

Артрит характеризується наявністю запалення в суглобі, викликаного інфекціями і будь-якими іншими причинами. Виявляється больовими відчуттями, ранкової скутістю в рухах, збільшенням розмірів суглоба, зміною його форми, наявністю почервоніння над суглобом і підвищенням температури тіла.

Розрізняють мляво поточний і повільно розвивається хронічний артрит і раптово виникає гострий, що супроводжується сильним болем.

Артроз – руйнування хрящової прошарку суглоба. Причин виникнення цього захворювання дуже багато. Ось деякі з них:

  • раніше перенесені травми;
  • вік;
  • надлишкова маса тіла;
  • генетика.

Як відбувається лікування захворювань суглобів?

Починають лікування захворювань суглобів з більш простих методів, поступово переходячи до більш складним. Перш за все, знижують фактори, що погіршують стан хворого. Якщо є зайві кілограми, то їх рекомендується зняти. Також необхідно знизити фізичне навантаження, замінивши заняття легкою і важкою атлетикою плаванням і катанням на лижах.

Хворому призначають медикаментозне лікування. Виписують нестероїдні протизапальні засоби, які добре знімають набряклість, біль в суглобах і інші неприємні відчуття. Якщо потрібно, то лікуючий лікар призначає гормональні препарати. У комплексі також добре допомагають біологічна терапія, фізіотерапія і гомеопатія.

В кінцевому підсумку, якщо всі вищезгадані заходи не допомагають і розвивається некроз колінного суглобу, то проводиться оперативне лікування. Вивчивши історію хвороби хворого і з огляду на всі інші чинники, лікар ортопед-травматолог призначає артроскопический дебрідмент, остеотомії або ендопротезування. Після заміни суглоба імплантатом його рухливість повністю відновлюється, і людина швидко повертається до звичного способу життя.