Діагностика захворювать суглобів

приймає лікар вищої категорії
по спеціальності "Ортопедія і травматологія"

Хвороби суглобів і всього опорно-рухового апарату можуть бути викликані багатьма причинами. це:

  • травми різного походження,
  • інфекційні захворювання,
  • дегенеративні зміни в кістках і суглобах, викликані раніше перенесеними простудними захворюваннями.

Багато хвороб кісток і суглобів мають практично однакову симптоматику. Встановлений своєчасно правильний діагноз дасть можливість лікарю вибрати найбільш підходящу методику і призначити ефективний курс лікування хворому. Тому для визначення діагнозу лікарі нерідко використовують в своїй практиці кілька методів діагностики захворювань суглобів.

УЗД колінного суглоба
УЗД – один з методів діагностики захворювань, завдяки якому вдається виявити наявність патологічних процесі
Рентгенівське обстеження
Рентгенографія – найбільш поширений метод діагностики переломів і інших травм і хвороб опорно-рухового апар
Комп’ютерна томографія
Комп’ютерна томографія – один із способів неконтактного дослідження, при якому у лікаря з’являє

Діагностика захворювань суглобівЯкі існують методи діагностики захворювань суглобів?

В даний час медична діагностика має набагато більше можливостей, ніж пару століть назад. До візуальним оглядом лікарем і лабораторними дослідженнями додалися рентгенографія, ультразвукове дослідження, магніто-резонансна та комп'ютерна томографії, які допомагають фахівцеві встановити новий або підтвердити раніше поставлений діагноз.

  1. Рентгенографія – давно відомий і найбільш поширений метод дослідження травм і хвороб опорно-рухового апарату. На рентгенівському знімку добре видно місце локалізації травми, її форма і розмір, наявність дегенеративних змін в кістках і суглобах і їх вираженість. Рентгенографію призначають, як при первинному обстеженні для встановлення діагнозу, так і на наступних етапах лікування з метою визначення якості репозиції, спостереження за процесом зрощення кісток і оцінювання ефективності вжитих заходів.
  2. Ультразвукове дослідження дає можливість виявити наявність патологій в організмі людини. Його успішно застосовують для вивчення м'яких тканин, але воно не дає можливість визначити стан кісткової тканини, зв'язок і менісків. Якщо вивчати суглоби, то найбільше УЗД підходить для дослідження плечового та колінного суглобів. Якщо для дорослої людини УЗД кульшового суглоба при певних розмірах є досить суперечливою процедурою, то УЗД кульшового суглоба немовляти є досить-таки інформативною процедурою. Дослідження за допомогою ультразвукових хвиль не завдає жодної шкоди організму людини і не вимагає особливої ​​підготовки.
  3. Найбільш прогресивним методом дослідження кісток і суглобів є комп'ютерна томографія. В її основі лежить властивість різних внутрішніх органів поглинати неоднакова кількість рентгенівського випромінювання. При дегенеративном процесі в суглобі, коли виникає некроз відбувається зміна поверхні кістки, що знаходиться під хрящем. Визначити це може тільки комп'ютерна томографія. Завдяки КТ-дослідження вдається виявити набряклість, кісту і ущільнення м'яких тканин хворого.
  4. Найбільш інформативним методом дослідження м'яких тканин є магніто-резонансна томографія. З її допомогою можна виявити наявність патологічних процесів в тканинах на більш ранніх стадіях розвитку, що дає можливість почати лікування раніше, тим самим запобігши або значно уповільнивши дегенеративні процеси в організмі. Магніто-резонансне дослідження є неконтактним способом діагностики, безболісним і безпечним. Як правило, про нього можна почути тільки хороші відгуки.