Лікування остеопорозу

приймає лікар вищої категорії
по спеціальності "Ортопедія і травматологія"

З такою недугою, як остеопороз, люди зустрічаються найчастіше у віці після 50 років. Підступність цього захворювання полягає в тому, що на початкових стадіях воно ніяк себе не проявляє. Чим раніше вдається його діагностувати, тим більше шансів уникнути несподіваних переломів.

Звичайно, повністю вилікувати остеопороз можна, але можна навчитися жити з ним і з допомогою медикаментів значно знизити його розвиток, так як лікування остеопорозу – це дуже серйозне завдання.

Що ж таке остеопороз та які його ознаки?

Остеопороз – це системне захворювання скелета людини, для якого характерні тонкість і крихкість кісток. Викликано воно зменшенням вмісту кальцію і фосфору в кістковій тканині. Як наслідок – часті переломи, навіть при помірних навантаженнях.

Найбільш схильні до цього захворювання жінки, які пережили менопаузу. Іноді остеопороз розвивається в більш ранньому віці, і причиною тому є раніше перенесені травми, надмірне вживання алкоголю, неправильне харчування, недостатні фізичні навантаження, гормональні порушення та ін.

При переломах, що виникли на тлі остеопорозу, кістки дуже погано зростаються. Лікування перелому шийки стегна або хребта вимагає тривалого постільного режиму, в результаті чого можуть розвинутися пневмонія, тромбоз, легенева емболія та інші, небезпечні для життя, захворювання.

Лікування і профілактика остеопорозу

Лікування остеопорозу переслідує такі цілі:

  • уповільнення або зупинка втрати солей кальцію і фосфору;
  • збільшення щільності кісткової тканини;
  • запобігання переломів;
  • зниження больового синдрому.

Запобігання розвитку остеопорозу

Для запобігання розвитку остеопорозу необхідно вживати в їжу продукти, багаті кальцієм і фосфором, приймати сонячні ванни та займатися спортом. Все це необхідно робити і тоді, коли вже поставлений діагноз остеопорозу, але тільки під наглядом лікаря.

Багата мінералами, вітамінами, мікроелементами та іншими поживними речовинами їжа служить будівельним мінералом кісткової тканини.

Під дією ультрафіолетових променів в шкірі людини виробляється жиророзчинний вітамін Д3, який регулює обмін кальцію та фосфору в організмі.

Фізичні вправи збільшують масу м’язової тканини та сприяють росту кісткової тканини, завдяки чому кістки стають більш щільними та міцними.

В ході досліджень було встановлено, що щоденні 1-2 км піші прогулянки сприяють збереженню щільності кісткової тканини та продовжують резерв організму ще на 4-7 років.

Для лікування і профілактики остеопорозу пацієнтам призначають препарати, що містять біофосфонати, фториди, кальцитонін і вітамін Д3. Щоб уникнути розвитку остеопорозу жінкам після менопаузи призначають естрогени, здатні уповільнити та навіть зупинити втрату кісткової тканини. Єдине, необхідно бути дуже обережним з цим гормонам, так як надмірне його споживання може викликати розвиток онкологічного захворювання.

Лікування остеопорозу – це тривалий і трудомісткий процес. Крім прийому медикаментів необхідно змінити раціон харчування і включити в розпорядок дня піші прогулянки і прийом сонячних ванн. Дотримання рекомендацій лікаря і зміна способу життя однозначно приведуть вас до успіху в боротьбі з цією недугою.

При потребі звертайтеся на консультацію до Алєксєєва Миколи Івановича – лікаря ортопеда-травматолога, який також проводить складні операції по заміні кульшових та колінних суглобів в Україні (м. Миколаїв). Залишити заявку можна за телефоном +38 050 645-93-19.

Також наш лікар-ортопед допоможе з лікуванням дисплазії суглобів у дорослих, детальніше про це читайте тут.

Записатись на прийом
Госпіталь ветеранів війни, м. Миколаїв, вул. Київська, 1 (мрн Ліски).
Які аналізи потрібно здавати?
При підготовці до операції на суглобах необхідно попередньо здати ряд аналізів. 
Види операцій на меніску суглоба і їх ефективність
Меніском називають серповидну прокладку-амортизатор в колінному суглобі. Хрящ можна пошкодити або розірвати, що в