Операції при переломах. Остеосинтез

приймає лікар вищої категорії
по спеціальності "Ортопедія і травматологія"

Для лікування переломів різного ступеня важкості застосовують остеосинтез.

8,Внутрикостный остеосинтез
9,Наружный остеосинтез. Аппарат Елизарова.

 

Перелом – це порушення цілісності кісткової тканини, що наступає в результаті механічної дії, що значно перевищує межу міцності кістки. Пошкодження кістки може бути повним і неповним, у вигляді тріщини або надлому. За ступенем тяжкості переломи поділяються на прості і складні. Внутрісуглобні і навколосуглобні переломи відносять до важких травм. Найчастіше операції при переломах уникнути неможливо. Остеосинтез є одним з методів лікування переломів в Миколаєві. Його застосовують як для лікування простих, так і складних переломів.

Що таке остеосинтез? Його застосування при лікуванні складних переломів?

Остеосинтез – це хірургічна операція по з’єднанню уламків кістки із застосуванням фіксуючих пристроїв, за допомогою яких вдається зафіксувати кістку або суглоб в нерухомому положенні, що дає можливість кісткової тканини правильно зростися.

При переломах з пошкодженням великих кровоносних судин і при внутрішньосуглобових переломах остеосинтез просто незамінний. Відновлення структури кровоносних судин відбувається тільки в тому випадку, якщо відламки кістки непорушні.

В якості фіксуючих пристроїв застосовують спиці, штифти, пластини, кріпильні елементи, виготовлені з біологічно пасивних матеріалів. Остеосинтез є основним методом лікування переломів в Миколаєві із зсувами і вивихами і часто єдино здійсненним способом лікування внутрішньосуглобових переломів.

Операції при переломах: первинний і відстрочений остеосинтез

Якщо операція при переломах по з’єднанню уламків кісток проводиться відразу ж після отримання травми, то такий остеосинтез називають первинним. Якщо ж оперативне втручання проводиться через деякий час після отримання травми або ж з метою виправлення наслідків неуспішного лікування накладенням гіпсу або скелетним витяжкою, то такий остеосинтез називають відстроченим.

Проведення первинного остеосинтезу рекомендується при гвинтових, осколкових, косих і подвійних переломах. Ця процедура дає можливість виконати репозицію, що забезпечує правильне і швидке зрощення кісткової тканини, ніж накладення гіпсу або скелетне витягування.

Внутрішньокісткового введення штифта є стресом для організму, тому при проведенні такої операції необхідно враховувати фізіологічні показники стану хворого. Первинний остеосинтез протипоказаний пацієнтам в шоковому стані, з нестабільним артеріальним тиском, із захворюваннями легень, серця і нервової системи.

Лікування переломів: методи остеосинтезу та їх коротка характеристика

За способом установки фіксуючих пристроїв виділяють:

  • компрессионно-дистракційний зовнішній остеосинтез;
  • погружной остеосинтез:
  • накістковий;
  • внутрішньокістковий;
  • чрескостний.

При чрескостном компрессионно-дистракційного остеосинтезу зону перелому НЕ оголюють і фіксацію відламків кістки виробляють за допомогою спиць і цвяхів.

При зовнішньому остеосинтезе фіксуючі пристрої розташовують поверхнево по відношенню до кістки (апарат Єлізарова та ін.)

При погружном остеосинтезе фіксація уламків відбувається за допомогою пластин, штифтів та інших імплантів, введених всередину людського організму.

При ультразвуковому остеосинтезі для зрощення кісток використовують біополімери. Найчастіше таку операцію проводять тільки тоді, коли застосування інших оперативних методів утруднено або малоефективно.

Тактику проведення операції та необхідні для цього фіксатори вибирає досвідчений лікар-травматолог, враховуючи тяжкість травми і фізичний стан хворого.

У яких випадках для лікування переломів необхідний остеосинтез

  • складні навколосуглобових і внутрішньосуглобові переломи;
  • осколкові переломи, при яких виникає небезпека ураження прилеглих тканин;
  • пошкодження магістральних кровоносних судин при переломі;
  • неправильно зрощені переломи;
  • плоскостопість і деформація стоп.

Протипоказання до проведення операції при переломах – остеосинтезу

  • велика область пошкодження при відкритих переломах;
  • потрапляння інфекції в рану;
  • важке фізичне стан хворого;
  • важкі захворювання нервової системи;
  • легенево-серцева недостатність.

Лікування переломів методом остеосинтезу є найбільш ефективним способом відновлення опорно-рухового апарату, що забезпечує правильне і швидке зрощення тканин.

Такі операції успішно проводяться травматологами-ортопедами в обласному відділенні травматології та ортопедії міської лікарні № 3 Миколаєва. Ціна занадто індивідуальна, залежить від витратного матеріалу і стану хворого.

Також наш ортопед допомагає в лікуванні дисплазії кульшових суглобів у дорослих.

Форма запису на консультацію
Деформуючий артроз колінного суглоба
Під поняттям "деформуючий артроз колінного суглоба" мають на увазі дегенеративне захворювання з хронічн
Як правильно вибрати суглоб?
При деяких обставинах (перелом шийки стегна, деформуючий артроз тазостегнового суглоба IV стадії та ін.) заміна с
Профілактика ускладнень при ендопротезуванні
Як відомо, ендопротезування в Одесі або заміна суглоба є оперативним втручанням, тому завжди існує ймов