Комп’ютерна томографія

приймає лікар вищої категорії
по спеціальності "Ортопедія і травматологія"
Лікар не проводить дане обстеження, а може призначити при необхідності

Комп’ютерна томографія – один із способів неконтактного дослідження, при якому у лікаря з’являється можливість встановити більш точний діагноз і призначити відповідне лікування. В основу цього методу лягло властивість різних внутрішніх тканин поглинати неоднакова кількість рентгенівського випромінювання.

20,КТ тазобедренного сустава

Інформація, отримана комп’ютером при обертанні рентгенівської трубки з вузьким пучком променів навколо пацієнта, обробляється і перетворюється в зображення поперечного зрізу досліджуваного органу. Таке відкладення дає найбільш точну інформацію про співвідношення органів. Кілька знімків поперечного зрізу, зроблені з інтервалом в 1 мм, дають якісне тривимірне зображення, що дозволяє побачити вогнище захворювання і визначити стадію розвитку патологічного процесу.

Сучасні комп’ютерні томографи набагато чутливіші, ніж рентгенівські апарати. На рентгенівському знімку добре видно тканини, що відрізняються один від одного ступенем поглинання на 10-20%, а у комп’ютерних томографів цей показник не перевищує 2%.

Комп’ютерна томографія як прогресивний метод діагностики в травматології та ортопедії

Найчастіше при патологічному процесі в суглобі відбувається зміна кісткової поверхні, розташованої під хрящем. Виявити це вдається тільки методом КТ-дослідження. Комп’ютерна томографія також інформує про наявність набряклості, кіст і ущільнень м’яких тканин хворого. КТ-дослідження допомагає виявити наступне:

  • дистрофічні зміни в суглобі;
  • аномалії розвитку суглоба(дисплазія кульшових суглобів) і прилеглих тканин;
  • руйнування кісткової тканини;
  • стан суглоба при артрозі і артритах;
  • остеомієліт;
  • кількість суглобової рідини;
  • наявність сторонніх і хондроматозних тіл в суглобі.

Показання до КТ діагностиці суглобів

КТ показано хворому, як первинне дослідження, так і для підтвердження діагнозу або уточнення даних, отриманих при рентгенографії.

КТ призначають:

  • при наявності болю, причину походження яких складно пояснити;
  • при екстреному оперативному втручанні;
  • з метою контролю результатів лікування.

Протипоказання

Комп’ютерна томографія протипоказана хворим з нирковою недостатністю, вагітним, дітям молодшого віку, пацієнтам, що страждають на клаустрофобію і психічними захворюваннями, а також при наявності гіпсової пов’язки або металевого предмета в області дослідження. Абсолютних протипоказань до проведення КТ немає. Лікар сам оцінює всі можливі ризики, і тільки тоді призначає даний вид дослідження.

Як проходить КТ діагностика суглобів

Особливих приготувань ця процедура не вимагає. Тільки в тому випадку, якщо планується проведення автор КТ тазостегнового суглоба, необхідно за добу до цього виключити з раціону газоутворюючі продукти.

При проведенні КТ тазостегнового або колінного суглобів фахівець укладає пацієнта на кушетку горілиць, і залишає приміщення, не припиняючи спілкування з хворим по аудіозв’язку. Потім кушетка автоматично в’їжджає в раму сканера, де виробляється велика кількість знімків поперечних зрізів суглоба.

У момент проведення КТ необхідно зберігати повну нерухомість. Особливих зусиль з боку пацієнта не потрібно, так як сама процедура займає кілька секунд.

Після завершення вищевказаної процедури хворому видається на руки кілька знімків з описом або CD-диск (в разі проведення тривимірної томографії) для пред’явлення лікаря і призначення їм відповідного лікування.

Форма запису на консультацію
Які аналізи потрібно здавати?
При підготовці до операції на суглобах необхідно попередньо здати ряд аналізів. 
Безопераційні методи лікування травм коліна
Колінний суглоб є найбільшим в організмі людини і задіяний практично у всіх видах руху (біг, ходьба, стрибки, зги
Захворювання, які можуть стати причиною артрозу тазостегнового суглоба
Таке захворювання, як артроз кульшового суглоба, може виникнути через ряд причин.