Лікування дисплазії суглобів у дорослих

приймає обласний травматолог,
головний експерт Миколаївської області

по спеціальності “Ортопедія і травматологія”

У переважній більшості випадків дисплазія зустрічається у новонароджених дітей, але з різних причин дисплазія все частіше зустрічається і у старшому віці. Тому лікування дисплазії суглобів у дорослих зараз поширене явище.

Дисплазія кульшового суглоба – порушення формування кульшового суглоба, яке захоплює всі структури суглоба: кістки, хрящі, м'язи і тканини, що його оточують. Більш широке поняття – це фізіологічна незрілість суглоба, коли суглоб виконує свою функцію не в повному об'єм. При цій патології суглоб стає неконгруентним (невідповідність суглобових поверхонь головки стегнової кістки і кульшової западини). 

Лікування дисплазії кульшових суглобів у дорослих	Які причини та симптоми дисплазії кульшових суглобів у дорослих?

Причин дисплазії кульшових суглобів у дорослих досить багато:

  • прогресування дисплазії з дитячого віку;
  • диспластичний коксартроз;
  • пропуск дисплазії у дітей і т.д.

Диспластичний коксартроз – захворювання, основою якого є дисплазія, на тлі якої відбувається руйнування суглобного хряща кульшового суглоба. Поєднання дисплазії (вроджених проблем) і артрозу тазостегнового суглоба (набутих проблем, пов'язаних з перевантаженням суглоба) є однією з основних причин ендопротезування кульшових суглобів.

Дана патологія зустрічається у молодих людей 19-50 років, частіше у жінок (гормональні порушення).

Симптоми дисплазії суглобів у дорослих:

  1. Найголовніший симптом – біль у ділянці тазостегнового суглоба (ділянка паху). Біль може мати різний характер: віддавати в спину, вниз по нозі, бути стріляючим, ниючим.
  2. З прогресуванням захворювання стає помітним різниця в довжині кінцівок (вкорочення хворої ноги).
  3. Обмеження, скутість рухів в суглобі (обмеження відведення, згинання в тазостегновому суглобі).

Як діагностують дисплазію суглобів у дорослих?

Операція при дисплазії кульшових суглобів у дорослих Для діагностики дисплазії суглобів достатньо простої рентгенограми суглоба в прямій проекції.

Операція при дисплазії кульшових суглобів у дорослих

Лікування дисплазії найголовнішим і радикальним методом (рятує від проблеми) - це операція при дисплазії кульшових суглобів – заміна суглоба на штучні компоненти з високоякісного титану.

В середньому операція триває 1-1.5 години під спинномозковою анестезією. Потім починається процес реабілітації.

Лікар-ортопед Алексєєв Микола Іванович проводить такі операції на високому рівні, використовуючи якісні ендопротези відомих європейських, американських компаній.

Яка реабілітація після операції при дисплазії суглобів

На наступний день після операції пр дисплазії суглобів у дорослих пацієнта піднімають наші інструктора і пацієнт ходить за допомогою ходунків. Залежно від конкретного клінічного випадку, пацієнту дозволяють ходити з опорою на прооперовану ногу на наступний день.