Операція на меніску колінного суглоба

приймає обласний травматолог,
головний експерт Миколаївської області

по спеціальності “Ортопедія і травматологія”

Варто врахувати, що операція при розриві меніска потрібна не завжди. Допомогти пацієнту усунути біль, а також провестинеобхідне лікування зможе лікар травматолог-ортопед. 

Операція на меніску колінного суглоба в Миколаєві потрібна не завжди! Якщо розрив меніска стався в червоній зоні (там, де він може зростися), то з’являється шанс обійтися без операції.

  1. Тоді колінний суглоб жорстко фіксують на 3-4 тижні. Хворому також виписують знеболюючі лікарські засоби, хондропротектори і курс фізіотерапевтичних процедур.
  2. При лікуванні без операції на повне відновлення рухливості колінного суглоба зазвичай йде від 2-3 тижнів до 2-3 місяців. 

В протилежному випадку показана операція на меніску колінного суглоба.

Важлива інформація про лікування меніску коліна

Якщо після лікування меніску коліна біль в області травми не проходять, то хворому призначають артроскопічну операцію, за допомогою якої з’являється можливість встановити більш точний діагноз і відразу ж провести необхідні маніпуляції. Після артроскопії рухливість колінного суглоба відновлюється протягом 2-3 тижнів.

Такі операції, як і операції при некрозі колінного суглоба проводять не тільки для пацієнтів в Миколаєві, але й для тих, хто живе в Одесі та Херсоні та інших містах.

Операцію з видалення меніска проводять: 

  • у разі блокади суглоба,
  • наявності сильних болів,
  • відриву частини меніска.

Таку операцію зазвичай проводять за допомогою артроскопа.

Лікування розриву меніска: При розриві заднього рогу меніска і блокаді колінного суглоба призначають меніскектомія – операцію з видалення відірвалася частини меніска, яку проводять шляхом артроскопического втручання.

При артроскопічний меніскектоміі під надколенником робиться два надрізи:

  • один – для введення артроскопа, передає зображення на екран,
  • другий – для введення інструментів і виконання необхідних маніпуляцій.

Після виведення рідини з порожнини суглоба артроскоп витягають, на рани накладають шви і стерильну пов’язку. Така операція триває зазвичай не більше півгодини.

Яка реабілітація після артроскопії меніска в Україні?

З метою зняття больових відчуттів і уникнення початку запального процесу відразу ж після атроскопії меніска в Україні призначають знеболюючі і протизапальні медикаменти.

  1. Найчастіше хворий вже на наступну добу може встати і ходити, спираючись на тростину.
  2. Протягом першого тижня після операції рекомендується щодня робити спеціальну гімнастику, а при ходьбі використовувати тростину. 

В цілому, процес відновлення повної функціональності колінного суглоба після артроскопічний операції займає 2-3 тижні. Ціна на артроскопію меніска коливається.