МРТ

приймає лікар вищої категорії
по спеціальності "Ортопедія і травматологія"

Магніто-резонансна томографія – це один із способів дослідження хворого, що дає можливість встановити найбільш точний діагноз. Проводиться в тих випадках, коли рентгенівське обстеження або УЗД не дають повної картини стану пацієнта.

21,мрт коленного сустава 2

МРТ є найбільш інформативним методом дослідження м’яких тканин. Заснований він на використанні явища ядерного магнітного резонансу, що дозволяє отримати тривимірну картинку головного і спинного мозку, серця, суглобів та інших органів. За допомогою МРТ можна виміряти швидкість течії крові і спинномозкової рідини, спостерігати за активацією роботи кори головного мозку.

Переваги МРТ-дослідження

За допомогою МРТ стає можливим виявлення патологічних змін в тканинах на більш ранніх стадіях розвитку і надання своєчасної медичної допомоги, що в значній мірі призводить до запобігання або уповільнення дегенеративних процесів в організмі.

Магніто-резонансне дослідження є неконтактним способом діагностики, безболісним і безпечним. Як правило, про нього можна почути тільки позитивні відгуки. Але бувають і протипоказання.

Показання до проведення МРТ суглобів

Проведення МР-дослідження доцільно при наступних симптомах:

  • наявність набряку і болю в області суглоба;
  • пошкодження зв’язкового апарату;
  • клацання і хрускіт при ходьбі;
  • запальні і дистрофічні захворювання – артрит, артроз;
  • защемлення нерва або сухожилля,
  • дисплазія кульшових суглобів.

Як проводиться МРТ

Процедура МРТ займає від 10 до 30 хвилин. Особливою підготовки цей захід не вимагає. Необхідно зняти з себе всі металеві предмети, переодягнутися і лягти на спеціальну кушетку. Потім медпрацівник фіксує тіло пацієнта ременями і валиками так, щоб воно було нерухомим, і направляє кушетку в поле з магнітом. Усередині апарату світло, працює вентиляція і є зв’язок з фахівцем.

У яких випадках не можна робити МРТ

Цей вид обстеження протипоказаний в тому випадку, якщо в організмі пацієнта присутні предмети з металевих сплавів (не рахуючи титанових), кардіостимулятор, брекети і інші медичні пристрої. Також протипоказана ця процедура при наявності ниркової, печінкової і серцевої недостатності в стадії декомпенсації. Не рекомендується робити МРТ і особам, які страждають на клаустрофобію або нездатним довго перебувати в нерухомому стані.

Форма запису на консультацію