- alexeevnikolai51@gmail.com
Пн - Нд: 8:00 - 20:00
Магніто-резонансна томографія – це один із способів дослідження хворого, що дає можливість встановити найбільш точний діагноз. Проводиться в тих випадках, коли рентгенівське обстеження або УЗД не дають повної картини стану пацієнта.
МРТ є найбільш інформативним методом дослідження м’яких тканин. Заснований він на використанні явища ядерного магнітного резонансу, що дозволяє отримати тривимірну картинку головного і спинного мозку, серця, суглобів та інших органів. За допомогою МРТ можна виміряти швидкість течії крові і спинномозкової рідини, спостерігати за активацією роботи кори головного мозку.
За допомогою МРТ стає можливим виявлення патологічних змін в тканинах на більш ранніх стадіях розвитку і надання своєчасної медичної допомоги, що в значній мірі призводить до запобігання або уповільнення дегенеративних процесів в організмі.
Магніто-резонансне дослідження є неконтактним способом діагностики, безболісним і безпечним. Як правило, про нього можна почути тільки позитивні відгуки. Але бувають і протипоказання.
Проведення МР-дослідження доцільно при наступних симптомах:
Процедура МРТ займає від 10 до 30 хвилин. Особливою підготовки цей захід не вимагає. Необхідно зняти з себе всі металеві предмети, переодягнутися і лягти на спеціальну кушетку. Потім медпрацівник фіксує тіло пацієнта ременями і валиками так, щоб воно було нерухомим, і направляє кушетку в поле з магнітом. Усередині апарату світло, працює вентиляція і є зв’язок з фахівцем.
Цей вид обстеження протипоказаний в тому випадку, якщо в організмі пацієнта присутні предмети з металевих сплавів (не рахуючи титанових), кардіостимулятор, брекети і інші медичні пристрої. Також протипоказана ця процедура при наявності ниркової, печінкової і серцевої недостатності в стадії декомпенсації. Не рекомендується робити МРТ і особам, які страждають на клаустрофобію або нездатним довго перебувати в нерухомому стані.